6.kapitola: Famfrpál

26. června 2007 v 20:01 | ZuzkaS. alias Leena |  Rok v budoucnosti
Daaalší kapitolka... téměř jedna z posledních 0=o) tak si to užívejte...

Čím více se Lily začínalo v téhle době líbit, tím rychleji čas ubíhal. Z říjnu se stal listopad a v hradu zavládla napjatá atmosféra, jelikož se měl hrát zápas ve famfrpálu. Nebelvír proti Zmijozelu. Atmosféra byla napjatější než kdy jindy, protože se ve Zmijozelském družstvu objevil Tom Evastich, na postu chytače a podle Rona, který se byl podívat na zmijozelském tréninku, byl zatraceně dobrý. Hráči jednotlivých družstev chodili po hradu raději v houfech, protože v obou kolejích se našli žáci, kteří by pro výhru svého týmu rádi zneškodnili spoluhráče.
"... kdyby alespoň v jejich družstvu nehrál ten zmiíjozelskej šmejd," stěžoval si Harry den před zápasem.
"A co kdyby se mu náhodou něco přihodilo?" usmál se Ron a zamnul si ruce.
"To ať vás ani nenapadne!" zvedla se z křesla Lily, která je do teď jen poslouchala. "Tohle dělaj jen zmijozelští, nemůžu uvěřit, že by jste se k tomu snížili!" soptila.
"Claere má pravdu Rone, tohle je pod mou úroveň," přikývl Harry.
"Tak si potom nestěžuj," vyprskl Ron a odešel.
"Co se mu stalo?" podivila se Lily. "Poslední dobou je nějakej divnej."
"Jo, to jo," přikývl Harry. "Si mi po večerech stěžuje na ,nešťastnou lásku'."
Lily vyprskla smíchy.
"To myslíš vážně?" zasmála se.
"Naprosto," přikývl Harry a v koutcích mu trochu zacukalo.
"Chudák," politovala ho Lily. "A kdopak je ta šťastná?"
"Hermiona," usmál se Harry.
"Kdo?!" vyjekla Lily.
"Hermiona," zopakoval Harry s vážnou tváří, ale potom se oba rozesmáli.
"Už si půjdu lehnout," zdvihl se Harry.
"Dobře se vyspi," popřála mu Lily a vzala si ze stolu rozečtenou knihu.
Tribuny byly narvané k prasknutí a všude bylo plno hluku. Lily seděla v horní řadě, na krku měla dalekohled a dívala sena hřiště. Zápas měl začít každou vteřinou. A opravdu. Na hřiště vyšli dvě družstva, jedno v zeleném a druhé v červeném. Tribuny se otřásaly nadšením diváků.
Lily famfrpál nikdy moc nebavil a tak neměla zapotřebí nadšeně poskakovat po sedačce při každém gólu. Když se ale Harry rychle rozletěl jedním směrem, zpozorněla, podívala se dalekohledem - kousek od země se třepetala zlatonka. To už se za Harrym rozletěl i Tom. Zlatonka se po chvíli vydala jiným směrem. Oba dva chytači se řítili vedle sebe dolů k zemi, Tom trochu zrychlil, ale Harry ho zase předehnal a vjel mu do cesty. Tom se lekl, jeho koště udělalo kotrmelec a on dopadl rovnou na tvrdou zem. Lily vyjekla. Vteřinu na to Harry chytil Zlatonku a tím oficiálně zakončil zápas ve prospěch Nebelvíru. Nebelvírští vybuchli v radostný pokřik a vrhli se ke svému týmu, zmijozelský tým se naštvaně vydal do šaten a ani se nezajímali o zraněného spoluhráče, kterého už naštěstí přenášeli na ošetřovnu.
Ten večer byla v nebelvírské věži oslava, jak se patří. Lily seděla v křesle, ale do oslav se nezapojovala, myslela na Toma, z čistě kamarádského hlediska, mohlo se mu něco stát, mohl se zabít... potom jí něco napadlo...
"Harry," odchytila si jmenovaného, "půjčíš mi prosím svůj neviditelný plášť?"
"Jo, jo, zajdu ti pro něj," odpověděl a odběhl pryč. Lily se zdálo až neuvěřitelné, jak hladce jí to prošlo. Za chvíli seběhl dolů Harry a podal jí opatrně plášť, který měl schovaný pod hábitem. Potom už se zapojil do veselí a Lily se mohla nepozorovaně vytratit. Hned za portrétem si přes sebe plášť přehodila, protože bylo už po večerce a vydala se na ošetřovnu.
Když se ocitla na místě, s úlevou zjistila, že je prázdná, tedy krom jedné osoby, která ležela až na úplně zadní posteli. Lily tam potichu došla. Tom ležel na nemocničním lůžku a měkce oddychoval. Už musel být v pořádku, jinak by ho tu jistě nenechala madam Pomfreyová samotného. Lily se posadila na protější lůžko a soustředěně Toma pozorovala. Musela si prostě být jistá, že je v pořádku, musela sem zajít a přesvědčit se. Potichu vstala a odešla.
Další den na snídani Lily nervózně zkoumala zmijozelský stůl. Tom tam nebyl.
Třeba se mu přitížilo, pomyslela si znepokojeně Lily, ale tuhle myšlenku hned zavrhla, přece ho včera viděla. Potom se donutila na něj nemyslet a vydala se zpět do společenky. Byla totiž neděle. Těsně před portrétem se zarazila.
"Tak co bude?" zeptala se netrpělivě Buclatá dáma, když tam Lily už nějakou dobu postávala. Lily se otočila na podpatku, věděla kam půjde, na ošetřovnu.
Po chvíli překvapeně zjistila, že stojí před ošetřovnou. Teď má ještě na vybranou. Potom ale rozhodně sáhla po klice a vstoupila.
Tom seděl na lůžku a četl si nějakou knihu. Když Lily vešla, vzhlédnul.
"Ahoj Claere," pozdravil a vypadal potěšeně.
"Ahoj, jen jsem se přišla podívat, jak ti je," usmála se Lily.
"Jo, dobře, ale musím tu ještě do večera zůstat, že si prý musím odpočinout nebo co," zasmál se.
Lily váhavě došla k jeho lůžku a posadila se na židli vedle.
"Sem rád, že si přišla," podíval se na ni. "Nikdo sem nechodí... zmijozelští mě zavrhli, když jsem se zastal jednoho prvňáka z Mrzimoru a ostatní mě zase nesnáší, protože jsem ve Zmijozelu," obrátil oči v sloup.
Lily přikývla.
"Jaký to bylo v Gibraltaru?" zeptala se
"No... ehm...," zarazil se Tom, "pěkný... alespoň jsem tam měl kamarády."
"Hmm," přikývla Lily.
Na ošetřovnu vstoupila madam Pomfreyová a vypadal krajně rozzlobeně.
"Tak to by stačila, ten chlapec potřebuje klid," vyháněla Lily. Ta se neochotně zvedla.
"Tak zatím," řekla ještě, než za ní ošetřovatelka zabouchla dveře.
Povzdechla si a vydala se do Nebelvírské věže. Chudák Tom, musel se tu cítit hrozně, nikdo se s ním nebavil. Lily netušila proč, ale něčím jí připomínal Jamese Pottera. Nerada si to přiznávala, ale začínal jí tu chybět.
Jsem šílená, pomyslela si upřímně a zatřepala hlavou, aby ji vyčistila od jeho rozesmáté tváře. Sakra co to se mnou je? nepozorností do někoho vrazila.
"Jé, promiň," omluvila se svému bývalému obdivovateli Seamusovi. Ano, bývalému, teď chodil s Levandulí Brownovou a vypadali spokojeně.
"To je v pohodě," mávl nad tím rukou. "Taky se zrovna nedívám před sebe. Kam máš namířeno?"
"Do společenky," usmála se Lily. "Ty?"
"Ále, do knihovny, to víš, Slughorn mi nedá spát," upřímně se zasmál. "Musím pro něj vypracovat nějaké pojednání o veritaséru. Víš jak to dopadlo, když jsme ho připravovali."
"Jo," přikývla Lily s úsměvem. Moc dobře si pomatovala, jak Seamusúv kotlík vybuchl a všechny postříkala podivná tyrkysová tekutina, ze které většině naskákaly po těle zelené fleky.
"Nechceš s tím pomoct?" napadlo jí, stejně neměla co dělat a potřebovala se odreagovat.
"Jé, to by bylo fajn," otočil se Seamus na patě a oba se vydali směrem společenská místnosti.
"Levandule mě za to asi nebude mít moc ráda," zkonstatovala Lily, Levandule začala totiž děsně vyvádět, když se někdo jen na krok přiblížil k jejímu miláčkovi.
"Nepřipomínej mi tu žárlivou scénu, kterou ztropila po tom, co mi Ginny omylem spadla na klín," povzdychl si Seamus. "Všichni od nás z ložnice si kvůli tomu ze mě pořád dělají srandu."
"Nejenom oni," uculila se andělsky Lily. Seamus si znova povzdechl a trpitelsky se usmál.
"Ještěže alespoň na Vánoce odjíždí," zkonstatoval. "Co ty? Jedeš do té vaší... Francie?"
"Ne, zůstávám tu," zavrtěla hlavou.
"Jen aby nám Santa nenadělil moc zmijozelských a budou to bezva Vánoce," pokýval hlavou. "Rodiče mají někam jet," dodal, když uviděl Lilyin tázavý pohled, kterým se jasně ptala, jak to, že tu zůstává.
Když došli do společenky, Lily si zaběhla pro jednu ze svých knížek o lektvarech a začali se Seamusem sepisovat pojednání.
Za nějakou chvíli si k nim přisedla Ginny.
"Ahoj," pozdravila je s úsměvem, když Lily dopisovala poslední větu "Seamusova" pojednání.
"Ahoj," pozdravili ji oba jednohlasně a Seamus v zápětí vytřeštil oči na vchod do společenky. Právě vešla Levandule.
"Já pádím," oznámil jim pobledlý Seamus a vydal se jejím směrem.
Ginny se ještě hodnou chvíli ,pohihňávala´do dlaně.
"Hele, Ginny, neviděla jsi Harryho s Hermionou a Ronem?" zeptala se jí Lili po chvíli.
"Ne, naléhavě museli pryč," pokrčila rameny a potom jí svitlo v očích. "Ale chce s tebou mluvit McGonagallka," plácla se do čela.
"Nenechme jí čekat," povzdechla si s úsměvem Lily a vstala.
Co by mi tak mohla chtít? přemýšlela, když procházela chodbami hradu. Mohlo toho být víc, jen doufala, že si jí nešel stěžovat profesor Ferish, to by měla pěkný problém. Zastavila se před chrličem a ten se automaticky otevřel. Nervózně vyšla po točitých schodech nahoru a zaťukala. Dveře se otevřely.
"Dobrý den paní profesorko," pozdravila, když vešla. McGonagallová zvedla hlavu od nějakého dopisu.
"Ahoj Lily, mám pro tebe výbornou zprávu, posaď se," ukázala na volné křeslo. Lily jí poslechla a tázavě se na ní podívala.
"Takže," založila si profesorka ruce, "přišel mi dopis z ministerstva, že našli pár neregistrovaných obracečů, takže asi víš co to znamená."
"Ale to... paní profesorko... to přece..." koktala Lily.
"Vidím, že z toho nejsi zrovna nadšená," zkonstatovala McGonagallová.
"No, já vlastně... kdy mám odcházet?" zeptala se nakonec. Byla velice zaskočená, líbilo se jí tu.
"Můžu ti dát čas nanejvýš do konce roku. Na začátku ledna bys musela odejít," zapřemýšlela profesorka. Lily přikývla, musela si to všechno srovnat v hlavě.
"Já si tě zavolám, až bude čas. Můžeš jít," pokynula jí profesorka směrem ke dveřím. Lily vstala a odešla, v hlavě jí bolestivě tepalo a ona si znovu začala probírat všechno, co se teď dozvěděla. Plánovaný rok v budoucnosti se rázem zkrátil na pouhých pár měsíců.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naty naty | 5. července 2007 v 0:12 | Reagovat

no, tak už se jí to krátí...muhehe....mno...moc pěkný :D

2 Čuky Baby Čuky Baby | 7. července 2007 v 2:21 | Reagovat

Hezký. Kdy bude další?

3 lili evansova lili evansova | 11. července 2007 v 16:01 | Reagovat

dopíš to je to supr

4 janea janea | Web | 13. července 2007 v 21:46 | Reagovat

pekne

5 Leena Leena | 14. července 2007 v 14:00 | Reagovat

jé děkuju moc lidičky, na pokráčku/závěru už se pracuje :D jen není moc času

6 Janisha Janisha | Web | 18. července 2007 v 14:48 | Reagovat

Poospěš;)

7 lili evansova lili evansova | 28. července 2007 v 18:01 | Reagovat

daj uz dalsiu kapitolu,ja sa tu nudím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama