22.kapitola: Odhalení

6. března 2009 v 17:13 | Leena de Noir Idée |  Do minulosti
Krátká dvaadvacátá kapitolka.

O pár minut později již nervózně procházela před prázdnou stěnou v sedmém patře. Když se objevily známé dveře Komnaty nejvyšší potřeby, párkrát se zhluboka nadechla a váhavě natáhla ruku ke klice. Jestli identifikovala dobře to, co viděla v McGrayově ruce, se dozví za okamžik. S odhodláním vzala za kliku a proklouzla dovnitř, rychle zapečetila dveře a rozhlédla se po místnosti. V polovině pohybu ztuhla a ruka jí vystřelila rychlým pohybem ke kapse, kde měla hůlku. U stolu, na kterém měla postavený kotlík s 's-letaxem' stál muž. Muž, kterého ještě před chvílí viděla ve sklepení, profesor McGray. Nyní na něj rozhodně mířila hůlkou a v hlavě se jí míhala nejrůznější zaklínadla, ale hlavně otázka, co tu ksakru dělá.
"Co tu děláte?" vyštěkla tvrdým hlasem a sama sebe jeho tvrdostí překvapila.
"Ahoj Hermiono," pousmál se McGray, ale očima každou chvíli kontroloval špičku její hůlky, jako kdyby se obával, kdy zaútočí. Neřekla ani slovo a hůlkou na něj nepřestávala mířit. Povzdechl si.
"Dobrá," přikývl. Hermiona se nechápavě zamračila, ale o chvíli později se její oči překvapeně rozšířily, když se McGrayova tvář začala měnit.
"Deane?!" vyjekla a rukou si přikryla ústa. Druhá ruka, která svírala hůlku, klesla dolů.
Před ní stál její bývalý spolužák Dean Thomas. Černé kudrnaté vlasy měl trochu delší než si pamatovala a celkově vypadal starší. Jedna věc na něm byla výrazně jiná od poslední chvíle, kdy ho viděla, dlouhá jizva, která se mu táhla po pravé tváři až ke krku a výrazně kontrastovala s jeho tmavou pletí.
"Hermiono?" zeptal se tiše, když se již delší dobu nepohnula a jen na něj zírala.
"Proboha, Deane!" vyjekla a padla mu do náruče, konejšivě ji objal. Po delší době se jí v oku zaleskla slza. Za tu dobu, co v tomto čase byla, si již zvykla na ten pocit stesku po její době a po dávno mrtvých přátelích, ale když teď viděla svého bývalého spolužáka, vzkřísily se tak její potlačené myšlenky a smutek.
"Co tu děláš?" zeptala se po chvíli, když se odtáhla. Hůlku si zastrčila za pásek kalhot a ukázala Deanovi na pohodlné křeslo. Posadil se a ona naproti němu.
"Jsem tu, abych uspíšil tvůj návrat. Tedy spíš přípravu tvého speciálního letaxu, pokud to tak můžu nazývat," shrnul to velmi jednoduše.
"Ale proč?" nechápala Hermiona.
"Protože musíš změnit budoucnost," povzdychl si Dean.
"Vždyť.. proto jsem tady!"
"Musíš zachránit Snapea," řekl tiše muž.
"Cože?!" vyjekla Mione, tohle nečekala. "Proč? Přece.. když změním budoucnost, tak stejně nezemře!"
"Mione, věř mi, já jsem z té budoucnosti, kterou si změnila. Došlo k bitvě. Mnohem dřív. Voldemortovi se postavil Albus Brumbál spolu s celým Fénixovým řádem. Voldemort zemřel. V té době byl ale Severus ještě na jeho straně, musíš to změnit."
"Proč?" neúnavně se ptala stále na stejnou otázku, ale stále nechápala. Dean si povzdechl a dlouze se na Hermionu zadíval. Byla stejná jako si ji pamatoval. Ale hlavně... byla živá.
"Jeho syn..."
"Snapea?"
"Ano. Jeho syn..."
"On měl syna? Snape, TEN Snape, měl syna?" nepřestávala se divit.
"Ano. Jeho syn, chtěl pomstít otce. Nevím jak, ale převzal Voldemortovu sílu. Byl dlouhou dobu u nás, u Fénixova řádu. Zabil Albuse a mnoho dalších..." hlavou mu prolétla vzpomínka, rychle ji zahnal a pokračoval dál. Hermiona na něj upírala své oříškové oči, jako by se snažila zjistit, jestli to, co říká, je pravda. "Povstal jako znovuzrozený pán zla a nyní již ovládl většinu kouzelnického světa," povzdechl si. Chtěl pokračovat dál, ale uvědomil si, že už nemá co říct. Mohl popisovat, co vše Tom dokázal-ano,Tom, i podoba jména s Voldemortem mnoho lidí děsila- koho zabil nebo na kom se mstil. Neměl na to sílu.
Hermiona ještě chvíli čekala, než pochopila, že víc se jí toho Dean už říct nechystá.
"Proč to nemůžeš udělat ty? Nebo kdokoli jiný? Proč jsi vůbec tady?" zamračila se. Vždyť mohli na Snapeovu záchranu vyslat naprosto kohokoli.
"Protože tu nemůžeš déle zůstat," řekl prostě. Pozdvihla obočí čekajíc vysvětlení. "Pokud bys ten prášek nedodělala včas, zabili by tě tu."
"Jak tohle můžeš vědět?" zeptala se již trochu podrážděně. Vždyť tohle je jasná snůška blábolů.
"Protože jsi se nevrátila." Propaloval ji pohledem. "Nevrátila si se do naší doby."
"Jak..?" nedořekla otázku. Dean pokrčil rameny a dál se jí upřeně díval do očí. Uhnula pohledem a stočila jej na podlahu, jako kdyby ji tam něco nesmírně zaujalo.
"Kdy bude 's-letax' hotový?" zeptala se jednoduše.
"Za týden."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Flammea Flammea | Web | 9. března 2009 v 22:49 | Reagovat

hezky, do který doby se asi tak přesune? tohle bude ještě zajímavý

2 Al-nessa Al-nessa | 16. března 2009 v 21:56 | Reagovat

Jé, já jsem tak ráda že tady přibyla další kapitola :-) moc krásná kapitola, zajímavě se to vyvinulo, a sem zvědavá na další kapitoly... fakt moc hezký :-)

3 Ajrad Ajrad | 25. února 2010 v 18:13 | Reagovat

povídka je vážně skvělá, jen jsem se chtěla zeptat, pokračuješ ještě v psaní?

4 Leena Leena | 7. dubna 2010 v 21:33 | Reagovat

už ne, přesto že mám nahrubo vymyšlený děj.. nějak mě to nebaví, když to nikdo kromě pár lidí nečte...ztratila sem inspiraci a nic mě netlačí k tomu ji zase najít... ale děkuji za poklonu

5 Miranda Miranda | 29. dubna 2010 v 13:46 | Reagovat

Ahoj, právě jsem našla tyhle stránky a dočetla tuhle povídku a je fakt super! Velká škoda, že už nepokračuješ v psaní....

6 Bett Bett | 29. října 2012 v 0:09 | Reagovat

Budou ještě nějaký kapitolky?

7 Nane Nane | 4. října 2014 v 13:43 | Reagovat

Ahoj,toto je doopravdy nádherný příběh,prosím pokračuj,je to dokonalé.Psala jsi to před 5 lety.Touhle dobou se pravděpodobně budeš blížit k 18tým narozeninám,možná jsi starší,takže pochopím když řekneš že to nejde,není čas nebo nemáš chuť.Tak napiš aspoň jak to dopadlo.V té době když jsi to psala,jsi měla důvod,něco tě s HP spojovalo a to tento příběh,nenech ho aby byl zapomenut,na to je až moc nádherný,je to škoda...I po takové době nevědomě ovlivňuješ životy lidí které neznáš příběhem,který jsi vymyslela v době kdy tvé starosti,byly s dnešními nestrovnatelné,ať chceš nebo ne ten příběh tě změnil,zaslouží si být dokončen =)

8 ILOVEVOLDEMORT ILOVEVOLDEMORT | 26. října 2014 v 19:43 | Reagovat

:O to je úplně boží :3 prosím udělej další kapču :/ =)

9 Antilopká :3 :D Antilopká :3 :D | 29. října 2014 v 14:13 | Reagovat

:OOOOOO nádherný :D :33333

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama